Biežāk uzdotie jautājumi

Kāds ir dzinēja eļļas maiņas biežums?

Katrs auto ražotājs ir noteicis savu ieteicamo eļļas maiņas biežumu. Pie mūsu klimatiskajiem apstākļiem un auto ekspluatācijas īpatnībām mēs rekomendējam eļļu mainīt ne retāk kā 10000km vai 1x gadā.

Kad jāmaina bremžu šķidrums?

Bremžu šķidrums ar laiku uzsūc mitrumu, kas ilgtermiņā veicina bremžu un sajūga hidraulikas darbības traucējumus. Vairums ražotāju noteiktais laika maiņas intervāls ir 2 gadi.

Vai ar degošu sakranu eļļas lampiņu panēlī var braukt?

Ar degošu sarkanu eļļas lampiņu, pārvietoties nedrīkst, tai iedegoties iespējami ātri jānoslāpē dzinējs. Sarkana degoša eļļas lampiņa nozīme eļļas spiediena trūkumu dzinējā. Bez eļļas spiediena,dzinējs ātri izies no ierindas, un būs dārgs dzinēja remonts vai pat tā maiņa.

Vai kārbas eļļa jāmaina?

Ātrumkārbu eļļa kā manuālajām tā automātiskajām kārbām ir jāmaina. Rekomendējamais maiņas intervāls 60-80k km pie normāliem ekspluatācijas režīmiem. Nav tādu mūža eļļu, jebkura eļļa pie lietošanas ar laiku zaudē savas sākotnējās īpašības, kas veicina pastiprinātu detaļu nolietojumu. Mainot regulāri eļļu tu paildzini kārbas un tās detaļu kalpošanas mūžu.