spararats dubultspararats, sajūgs, restaurācija

Jūtama dzinēja vibrācija stāvot vai dzirdama graboņa braukšanas laikā? Iespējams, pie vainas ir spararata disfunkcija. Tas nozīmē, ka Tava auto spararats vairs nespēj veikt vienmērīgas un nepārtrauktas enerģijas nodošanu no dzinēja uz transmisiju.

Kas tad īsti ir spararats?

Tā ir rotējoša mehāniska ierīce, kuras galvenais uzdevums ir nodrošināt vienmērīgu, nepārtrauktu enerģijas (rotācijas enerģijas) pārnešanu sistēmās, kurās tas ir mainīgs.

Lielākajā daļā gadījumu, kad spararats iziet no ierindas, tas ir citu automašīnas defektu vai lielo agregātu bojājumu dēļ. Kā piemēru varam minēt dīzeļdzinēju sprauslu daļēja nefunkcionēšana, kas izraisa dzinēja vibrāciju, kuru pēcāk mēģina noslāpēt dubultmasas spararats. Šāda uzdevumu veikšana krasi saīsina spararata kalpošanas ilgumu. Savukārt otrs izplatīts gadījums ir pašas ātrumkārbas defekts, kur spararats cenšās noslāpēt ātrumu pārslēgšanās cirtienus.

Kā tas strādā?

Spararata abās masās tiek uzkrāta enerģija, kura tiek amortizēta ar spēcīgām atspērēm, un ar enerģijas avotam saderīgu ātrumu, pēc tam atbrīvota relatīvi īsā laikā ar daudz augstāku spēku

Grafiski paskaidro augstāk minēto:

Pirms ķerties klāt dubultspararata remontam, vienmēr jāsāk ar dzinēja un ātrumkārbas defektāciju, lai jau pašā sākumā novērstu spararata bojājumu cēloni! Pretējā gadījumā var nākties saskarties ar atkārtotu dubultmasas spararata maiņu īsā laika posmā. Tie ir samērā lieli izdevumi, tāpēc nepieciešams atrast īsto defektu jau pašā sākumā.

Pastāv 2 veidu risinājumi:

  1. Spararata maiņa uz jaunu
  2. Esošā spararata restaurācija

Mūsu speciālisti palīdzēs gan ar automašīnas galveno agregātu defektāciju, gan spararatu maiņu un restaurāciju!

Atjaunota spararata restaurācijas procesā tiek izmantotas jaunas rezerves daļas un standarta tehnoloģiju pielietojums, taču tiek atkārtoti izmantots korpuss, kuru rūpīgi pārbauda un atjauno. Atjaunotais korpuss ir notīrīts, nokrāsots, nobalansēts un ar pilnībā restaurētu darba virsmu, kas to atkal padara par kalpotspējīgu. Lielāka atšķirība ir cenā, jo, restaurējot esošo dubultspararatu, Tev izmaksātu no 30% līdz pat 300% lētāk, nekā mainot to uz pilnīgi jaunu.

Grafiski paskaidro augstāk minēto: